O8.06.2015R. Mróweczki aktywnie i z dobrym skutkiem uczestniczą w Mistrzostwach Opola Przedszkolaków na stadionie MOSIR-u.
17.04.2015r. III Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji zawitał również do Opola. O! PLA łączy 51 miast na swej festiwalowej mapie i jest to jeden z największych festiwali animacji w Polsce. Jego integralną częścią jest konkurs, którego jurorami są widzowie z całej Polski.
Pamiętaliśmy o tym jakże wyjątkowym Święcie. Delegacja z naszego przedszkola przygotowała wyjątkowe laurki i odświętnie ubrani poszliśmy pogratulować Ludziom Teatru w Dniu Ich Święta.
artykuł z "Opole Nasze Miasto" 12.02.2015 autor: Justyna Duchnowska zdjęcia: Sławomir Mielnik
Luty 2015r. Dzień Babci i Dziadka w tym roku nieco nam się opóźnił. Nie znaczy to jednak, że był mniej uroczysty. Wręcz przeciwnie. Każda grupa przygotowała dla swoich babć i dziadków piękne piosenki,kolorowe tańce i okolicznościowe wiersze. ,,Mróweczki” dodatkowo przygotowały przedstawienie zat. ,,Spotkanie bajek”. Wszyscy świetnie się bawili zajadając pyszne, domowe ciasta, popijając aromatyczną kawę lub herbatę. Wnuczęta wręczyli swoim kochanym gościom własnoręcznie zrobione prezenty. My
również życzymy wszystkiego co dobre, ciekawe i piękne, by radość i uśmiech gościły w Waszych sercach jak najdłużej.
14.01.2015r. Karnawał, Zapusty, czas zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw, rozpoczął się również w naszym Przedszkolu. I jak co roku, nasz bal wywołał wiele emocji, które udzieliły się nie tylko dzieciom, ale i rodzicom. Wybranie wymarzonego stroju dla swojej pociechy było dla niektórych rodziców nie lada wyzwaniem. Wspólny nasz zapał sprawił, że wszystkie dzieci czuły się jednakowo radośnie, pięknie przebrane. Nikt nie czuł się odosobniony i nie patrzył z zazdrością na kolegów.
Zabawa odbyła się w godzinach przedpołudniowych z uwagi na najmłodszych w naszym przedszkolu czyli grupę ,,Biedronek”. Zaproszony Wodzirej czuwał nad przebiegiem balu. Były słodycze, nagrody w zaplanowanych konkursach, a nauczycielki bawiąc się z dziećmi, czuwały nad sprawnym przebiegiem zabaw i konkursów.
Ku naszemu zadowoleniu, wszyscy doskonale się bawili, żałując, że nasz bal trwał o wiele za krótko.
12.12.2014r.Odbyło się przedświąteczne spotkanie w formie zajęć otwartych z rodzicami w grupie Mrówek, zat. ,,O choince…”.
9.12.2014r. MRÓWKI rozpoczęły cykl zajęć edukacyjnych W Muzeum Śląska Opolskiego, już w świątecznej formule. Zajęcia składały się z 2 części-teoretycznej i praktycznej.
W części teoretycznej w sposób przezabawny, p. Bernadetka opowiedziała dzieciom o zwyczajach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia w odniesieniu również do regionu Śląska Opolskiego.
W części drugiej zapanowało szaleństwo twórczego zapału w tworzeniu aniołów. Powstały niepowtarzalnie piękne anioły, które każda z Mróweczek mogła zabrać ze sobą na pamiątkę.
Janusz Bogdan Roszkowski (ur. 14 listopada 1940 w Gdyni) – polski poeta, prozaik, eseista oraz tłumacz literatury szwedzkiej.
Studiował filologię polską na Uniwersytecie Toruńskim oraz język i literaturę szwedzką na Uniwersytecie Królewskim w Sztokholmie. Debiutował jako poeta w 1965 roku na łamach dwutygodnika "Współczesność". Długoletni członek Związku Literatów Polskich w Warszawie, obecnie niestowarzyszony i od 2007 roku zamieszkały w Iwoniczu-Zdroju. Szef Wydawnictwa Mons Admirabilis założonego w Iwoniczu-Zdroju w roku 2012.
Pan Janusz czytał dzieciom poezję własną, klasyków polskiej poezji, wspólnie z przedszkolakami bawił się w rymowanki, śpiewał, tańczył, ……
wspólnym zabawom nie było końca.
28.11.2014 „ŻABKI” zaprosiły swoich Rodziców i wszystkich bliskich na przedstawienie„DESZCZOWY KRÓL”.
Były tańce, hulanki, swawole – wszyscy świetnie się bawili.
W dn. 25.11.2014r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach „Światowego Dnia Pluszowego Misia”. Choć trudno w to uwierzyć pierwszy miś maskotka powstał 111 lat temu i do dziś pozostaje ulubioną zabawką naszych dzieci. Tego dnia każdy z maluszków przyniósł do przedszkola swojego ulubionego misia, a były one przeróżne; duże i małe, brązowe, białe, różowe, kolorowe, był Kubuś Puchatek i jego przyjaciele. Czytaliśmy opowiadania o misiach oraz słuchaliśmy jak śpiewa najpopularniejszy Miś Uszatek co klapnięte uszko ma. Były tańce i zabawy z misiami oraz o misiach. Na zakończenie wykonaliśmy prace plastyczną – oczywiście misia. Na leżaczkach każdy spał smacznie ze swoim misiem.
Słoneczko przyjemnie ogrzewa nasze roześmiane buzie. Bardzo chętnie korzystamy z tej pięknej i sprzyjającej pogody chodząc na spacery z naszymi paniami i „wężem Stachem’.
"28 października w grupie maluszków odbyła się ważna uroczystość z okazji "PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA". Po przywitaniu licznie przybyłych gości przez panią dyrektor nasze Biedroneczki zaprezentowały swoje umiejętności, był wierszyk na przywitanie, piosenki, zabawy ruchowe i taneczne. Po części artystycznej dzieci złożyły uroczystą obietnicę pełnienia obowiązków przedszkolaka, a pani dyrektor czarodziejskim ołówkiem dokonała pasowania. Ten ważny moment został uwieczniony na zdjęciach, a w nagrodę każde z dzieci otrzymało dyplom. Po części artystycznej na wszystkich czekał słodki poczęstunek, atmosfera była radosna i przyjazna, uśmiechy gościły na twarzach dzieci i rodziców, a w niejednym oku zakręciła się łezka wzruszenia."
UWAGA! UWAGA!
KONKURS PLASTYCZNY ,,CZY RUPAKI TO ZWIERZAKI”
ROZSTRZYGNIĘTY!
07.11.2014 – ŻABKI uczestniczyły w zajęciach dotyczących życia i twórczości Chopina, w przystępny dla nich sposób dowiedziały się wielu ciekawych informacji.
04.11.2014– ŻABKI rozpoczęły przygodę z językiem francuskim - potrafią się już przedstawić i przywitać w tym języku, a to dopiero początek; następne spotkanie planujemy na 18.11.2014
05.11.2014r. wszystkie nasze przedszkolaki były w Teatrze Lalki i Aktora na spektaklu Izabeli Degórskiej w reżyserii Janusza Ryl – Krystianowskiego zat. ,,Bajka o szczęściu”
Wraz z ubogim staruszkiem oraz jego milutkimi zwierzątkami- Świnką, Kogucikiem i myszką , poszukiwaliśmy odpowiedzi na bardzo ważne pytanie- czy lepiej jest mieć, czy być?.Ta mądra i pełna ciepła opowieść pokazała, jak człowiek staje się samotny, gdy zamiast przyjaźni wybiera przedmioty. Ta piękna opowieść o świecie nieprzemijających wartości snuta była też w pięknej konwencji wykorzystującej świetne tradycje teatru lalek. A dzieci po wyjściu z Teatru wiedziały już, że posiadane bogactwo i majątek nie przynoszą prawdziwego szczęścia.
To był piękny, chociaż pochmurny i chwilami deszczowy dzień. Były życzenia składane i przezdzieci i i przez rodziców.
10.10.2014r ,,TROLLE, DZIOBAKI I INNE DZIWAKI”. Mróweczki po raz pierwszy w tym roku szkolnym były uczestnikami zajęć bibliotecznych -Miejska Biblioteka Publiczna-Oddział Dziecięcy.
09.10.2014 r. ŻABKI brały udział w II w tym roku szkolnym spotkaniu bibliotecznym. Tym razem tematem spotkania była - „WIEŚ”. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Wykazały się dużym zasobem wiedzy dotyczącym tematu oraz dowiedziały się wielu ciekawych, nowych informacji.
Październik rozpoczął się dla MRÓWECZEKbardzo pracowicie. Przystąpiły one bowiem między innymi do II Edycji Konkursu Plastycznego realizowanego w ramach Projektu ,,Nie truj powietrza- miej wpływ na to, czymoddychasz”, operatorem którego jest Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.
25.09.2014r.-czwartek.Mrówki po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach całorocznego Projektu ,,Teatralne ABC”. Było super!:) Zajęcia z teatru pozwoliły nam zrozumieć, jak trudna jest praca aktora.
24.09.2014r.-środa.Mrówki wzięły udział w zajęciach edukacyjnychAkademii Przedszkolaka pt .,,Cztery żywioły-Ziemia”.
Od 12.09.2014r ,,MRÓWKI’’ rozpoczęły realizację długiego, bo całorocznego Projektu: ,,TEATRALNE ABC’’. Zajęcia zaplanowane zostały na każdy czwartek i odbywać się będą w godz. 9.30-11.00.w Filii Opolskiego Młodzieżowego Domu Kultury przy ul..Targowej.
Zajęcia zaplanowano w taki sposób, że dzieci podzielono na dwa zespoły, które będą miały tego samego dna zamienne zajęcia z teatru-pierwszy zespół, oraz z muzyki i plastyki-zespół drugi. Kolejne spotkania, to zamienność plastyki z muzyką, a zajęcia z teatru stanowią w tym grafiku tzw. stałą zajęciową.
Prace plastyczne z zajęć w MDK będą eksponowane na stałej tablicy grupy w przedszkolu.
O tym, co stanowiło treść zajęć objętych Projektem, można zawsze wypytać swoje dziecko, a w przypadkach niedosytu wiadomości przekazanych przez swoją pociechę, dopytać nauczycielkę;)
Postaramy się, by do zajęć dołączyć ze stosowną datą wybrane, ciekawsze zdjęcia, które umieszczane będą właśnie pod tym obszernym, ale niezbędnym tekstem wstępu :D
16.09.2014 r. ŻABKI udały się na „Spotkanie z książką” do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wyjście to stanowi kontynuację naszej współpracy z biblioteką, którą rozpoczęliśmy w roku ubiegłym. Naszym zamiarem są comiesięczne spotkania – następne zaplanowaliśmy na 09.10.2014 r. Podczas dzisiejszych zajęć bibliotecznych jak i wszystkich poprzednich dzieci świetnie się bawiły.