^Back To Top
  
  
  
Get Adobe Flash player

Aktualności 2014-2015

Mróweczki i Pszczółki żegnają się ze swoim ukochanym przedszkolem

Mistrzostwa Opola Przedszkolaków 2015

O8.06.2015R.  Mróweczki aktywnie i z dobrym skutkiem uczestniczą w Mistrzostwach Opola Przedszkolaków na stadionie MOSIR-u.

Oto nasi ulubieni od lat aktorzy w teatrzyku ,,Ekologia na wesoło". A wesoło było, że hej!

III Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji

17.04.2015r. III Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji zawitał również do Opola. O! PLA łączy 51 miast na swej festiwalowej mapie i jest to jeden z największych festiwali animacji w Polsce. Jego integralną częścią jest konkurs, którego jurorami są widzowie z całej Polski.

Czytaj więcej...

W Teatrze Moich Marzeń z Chorzowa,obejrzeliśmy przepiękny musical: ,,O małej syrence w niejednej piosence".

27.03.2015r. Międzynarodowy Dzień Teatru

Pamiętaliśmy o tym jakże wyjątkowym Święcie. Delegacja z naszego przedszkola przygotowała wyjątkowe laurki i odświętnie ubrani poszliśmy pogratulować Ludziom Teatru w Dniu Ich Święta.

Czytaj więcej...

Piotruś laureatem konkursu na ,,Projekt kartki Wielkanocnej".Nasze gratulacje i buziaki!!!

Żegnaj Marzanno Zimowa Panno...Witamy Wiosnę!!!

Aktywnie uczestniczymy w Akcji Charytatywnej PCK ,,GÓRA GROSZA".

Mrówki uczestniczą w Konkursie Plastycznym: ,, Projekt Kartki Wielkanocnej".

Och, ta miłość...

Och, ta miłość...Co też o niej mówią nasze przedszkolaki w Dniu Zakochanych, reporterce  ,,Naszego miasta""?

12

 

45

67

8

artykuł z "Opole Nasze Miasto" 12.02.2015 autor: Justyna Duchnowska  zdjęcia: Sławomir Mielnik

I MIEJSCE Lenki w konkursie recytatorskim,,BIAŁE WIERSZOWANIE" Lenka, nasze gratulacje!

Aktywnie uczestniczymy w Akcji Charytatywnej PCK ,,GÓRA GROSZA".

Lublińskie Wydawnictwo opublikowało pracę plastyczną Martusi K.

Dzień Babci i Dziadka

Luty 2015r. Dzień Babci i Dziadka w tym roku nieco nam się opóźnił. Nie znaczy to jednak, że był mniej uroczysty. Wręcz przeciwnie. Każda babciagrupa przygotowała dla swoich babć i dziadków piękne piosenki,kolorowe tańce i okolicznościowe wiersze. ,,Mróweczki” dodatkowo przygotowały przedstawienie zat. ,,Spotkanie bajek”. Wszyscy świetnie się bawili zajadając pyszne, domowe ciasta, popijając aromatyczną kawę lub herbatę. Wnuczęta wręczyli swoim kochanym gościom własnoręcznie zrobione prezenty. My dziadekrównież życzymy wszystkiego co dobre, ciekawe i piękne, by radość i uśmiech gościły w Waszych sercach jak najdłużej.

,,...W Pacanowie kozy kują..."- teatrzyk w przedszkolu

Wspominamy przedszkolny bal...

Czytaj więcej...

KARNAWAŁ...

14.01.2015r. Karnawał, Zapusty, czas zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw, rozpoczął się również w naszym Przedszkolu. I jak co roku, nasz bal wywołał wiele emocji, które udzieliły się nie tylko dzieciom, ale i rodzicom. Wybranie wymarzonego stroju dla swojej pociechy było dla niektórych rodziców nie lada wyzwaniem. Wspólny nasz zapał sprawił, że wszystkie dzieci czuły się jednakowo radośnie, pięknie przebrane. Nikt nie czuł się odosobniony i nie patrzył z zazdrością na kolegów.karnawal5

Zabawa odbyła się w godzinach przedpołudniowych z uwagi na najmłodszych w naszym przedszkolu czyli grupę ,,Biedronek”. Zaproszony Wodzirej czuwał nad przebiegiem balu. Były słodycze, nagrody w zaplanowanych konkursach, a nauczycielki bawiąc się z dziećmi, czuwały nad sprawnym przebiegiem zabaw i konkursów.

Ku naszemu zadowoleniu, wszyscy doskonale się bawili, żałując, że nasz bal trwał o wiele za krótko.

 

Mróweczki ,,goszczą''na stronie głównej Opolskich Wiadomości Regionalnych-Publikacji Urzędu Marszałkowskiego Woj.Opolskiego.

Świąteczne warsztaty Mrówek i Pszczółek, z rodzicami i zaproszonym bombkarzem p.Zbyszkiem Goluchem.

,,O choince…”

12.12.2014r.Odbyło się przedświąteczne spotkanie w formie zajęć otwartych z rodzicami w grupie Mrówek, zat. ,,O choince…”.

Czytaj więcej...

Żabki w Muzeum Śląska Opolskiego

12.12.2014 Żabki uczestniczyły w warsztatach plastycznych, bożonarodzeniowych w Muzeum Śląska Opolskiego. Dziełem ich rąk były przepięknie wymalowane choineczki przestrzenne.

Żabki w Bibliotece Miejskiej

11.12.2014 Żabki odbyły kolejne zajęcia w Bibliotece Miejskiej. Tym razem spotkanie dotyczyło świętego Mikołaja

12.12.2014r. Mrówki w Bibliotece na cyklicznym spotkaniu ,,Zwierzaki-cudaki".Tym razem nietoperz...

Świątecznie w Muzeum

9.12.2014r. MRÓWKI rozpoczęły cykl zajęć edukacyjnych W Muzeum Śląska Opolskiego, już w świątecznej formule. Zajęcia składały się z 2 części-teoretycznej i praktycznej.

W części teoretycznej w sposób przezabawny, p. Bernadetka opowiedziała dzieciom o zwyczajach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia w odniesieniu również do regionu Śląska Opolskiego.

W części drugiej zapanowało szaleństwo twórczego zapału w tworzeniu aniołów. Powstały niepowtarzalnie piękne anioły, które każda z Mróweczek mogła zabrać ze sobą na pamiątkę.

 

 12

4.12.14 nasze przedszkole odwiedził poeta Janusz Roszkowski

Janusz Bogdan Roszkowski (ur. 14 listopada 1940 w Gdyni) – polski poeta, prozaik, eseista oraz tłumacz literatury szwedzkiej.

Studiował filologię polską na Uniwersytecie Toruńskim oraz język i literaturę szwedzką na Uniwersytecie Królewskim w Sztokholmie. Debiutował jako poeta w 1965 roku na łamach dwutygodnika "Współczesność". Długoletni członek Związku Literatów Polskich w Warszawie, obecnie niestowarzyszony i od 2007 roku zamieszkały w Iwoniczu-Zdroju. Szef Wydawnictwa Mons Admirabilis założonego w Iwoniczu-Zdroju w roku 2012.

Pan Janusz czytał dzieciom poezję własną, klasyków polskiej poezji, wspólnie z przedszkolakami bawił się w rymowanki, śpiewał, tańczył, ……

wspólnym zabawom nie było końca.

Deszczowy Król - 28.11.14

28.11.2014 „ŻABKI” zaprosiły swoich Rodziców i wszystkich bliskich na przedstawienie„DESZCZOWY  KRÓL”.

Były tańce, hulanki, swawole – wszyscy świetnie się bawili.

Kolejne spotkanie biblioteczne Żabek - 27.11.14

Kolejne spotkanie biblioteczne Żabek - 27.11.14 odbyło się pod hasłem - MISIE, a to z racji "Dnia Misia" który obchodziliśmy właśnie w tym miesiącu.

Mikołaj ze srebrną brodą przywiózł prezentów wór cały, dla dzieci dużych i małych...

24.11.2014r.Muzeum Śląska Opolskiego-wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego ,,Czy RUPAKI to zwierzaki?". Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom Konkursu.

"Światowy Dzień Pluszowego Misia"

W dn. 25.11.2014r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach „Światowego Dnia Pluszowego Misia”. Choć trudno w to uwierzyć pierwszy miś maskotka powstał 111 lat temu i do dziś pozostaje ulubioną zabawką naszych dzieci. Tego dnia każdy z maluszków przyniósł do przedszkola swojego ulubionego misia, a były one przeróżne; duże i małe, brązowe, białe, różowe, kolorowe, był Kubuś Puchatek i jego przyjaciele. Czytaliśmy opowiadania o misiach oraz słuchaliśmy jak śpiewa najpopularniejszy Miś Uszatek co klapnięte uszko ma. Były tańce i zabawy z misiami oraz o misiach. Na zakończenie wykonaliśmy prace plastyczną – oczywiście misia. Na leżaczkach każdy spał smacznie ze swoim misiem.

 

"Jesienny spacerek"

Słoneczko przyjemnie ogrzewa nasze roześmiane buzie. Bardzo chętnie korzystamy z tej pięknej i sprzyjającej pogody chodząc na spacery z naszymi paniami i „wężem Stachem’.

"Pasowanie na przedszkolaka w grupie Biedronek"

"28 października w grupie maluszków odbyła się ważna uroczystość z okazji "PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA". Po przywitaniu licznie przybyłych gości przez panią dyrektor nasze Biedroneczki zaprezentowały swoje umiejętności, był wierszyk na przywitanie, piosenki, zabawy ruchowe i taneczne. Po części artystycznej dzieci złożyły uroczystą obietnicę pełnienia obowiązków przedszkolaka, a pani dyrektor czarodziejskim ołówkiem dokonała pasowania. Ten ważny moment został uwieczniony na zdjęciach, a w nagrodę każde z dzieci otrzymało dyplom. Po części artystycznej na wszystkich czekał słodki poczęstunek, atmosfera była radosna i przyjazna, uśmiechy gościły na twarzach dzieci i rodziców, a w niejednym oku zakręciła się łezka wzruszenia."

"Klub małego podróżnika odkrywcy"

W grupie Żabek rozpoczął się cykl spotkań - "Klub małego podróżnika odkrywcy"

 

Czytaj więcej...

KONKURS "CZY RUPAKI TO ZWIERZAKI?" ROZSTRZYGNIĘTY

           UWAGA! UWAGA!

KONKURS PLASTYCZNY ,,CZY RUPAKI TO ZWIERZAKI”

                            ROZSTRZYGNIĘTY!

Czytaj więcej...

,,Paka dla dzieciaka"

ŻABKI w bibliotece miejskiej

07.11.2014 – ŻABKI uczestniczyły w zajęciach dotyczących życia i twórczości Chopina, w przystępny dla nich sposób dowiedziały się wielu ciekawych informacji.

Spotkanie „ŻABEK” w bibliotece obcojęzycznej

04.11.2014– ŻABKI rozpoczęły przygodę z językiem francuskim - potrafią się już przedstawić i przywitać w tym języku, a to dopiero początek; następne spotkanie planujemy na 18.11.2014

Czy lepiej jest mieć, czy być?

05.11.2014r. wszystkie nasze przedszkolaki były w Teatrze Lalki i Aktora na spektaklu Izabeli Degórskiej w reżyserii Janusza Ryl – Krystianowskiego zat. ,,Bajka o szczęściu”

Wraz z ubogim staruszkiem oraz jego milutkimi zwierzątkami- Świnką, Kogucikiem i myszką , poszukiwaliśmy odpowiedzi na bardzo ważne pytanie- czy lepiej jest mieć, czy być?.Ta mądra i pełna ciepła opowieść pokazała, jak człowiek staje się samotny, gdy zamiast przyjaźni wybiera przedmioty. Ta piękna opowieść o świecie nieprzemijających wartości snuta była też w pięknej konwencji wykorzystującej świetne tradycje teatru lalek. A dzieci po wyjściu z Teatru wiedziały już, że posiadane bogactwo i majątek nie przynoszą prawdziwego szczęścia.

Biadacz ,,Od ziarenka do bochenka”

  1. Tego dnia wszystkie grupy przedszkolne pojechały na wycieczkę autokarową do gospodarstwa agro-turystycznego Iwony i Janusza Ślicznych, do Biadacza, malowniczo położonej miejscowości na skraju Borów Stobrawskich. Po przyjeździe przywitała nas Gospodyni proponując krótki odpoczynek w izbie i wzmocnienie sił po podróży. Wreszcie nasze plecaczkowe co nieco mogło ujrzeć światło dzienne J. A później to już była tylko pyszna zabawa, chociaż wszyscy wiemy, że tak naprawdę na co dzień w gospodarstwie to bardzo, bardzo ciężka praca. Bez marudzenia więc należało użyć żarna, by uzyskać mąkę na nasze bułeczki. Po wyrobieniu ciasta każde z nas ukształtowało swoja bułeczkę i …do pieca. Czas pieczenia bułeczek był dla nas czasem na zdobywanie kolejnych doświadczeń. Przesegregowaliśmy jabłka, bo w gospodarstwie nic się nie może zmarnować, obejrzeliśmy w zagrodzie zwierzeta, zrobiliśmy świeczki z wosku pszczelego, odbyliśmy uroczą przejażdżkę do lasu na wozie, który był wyściełany słomą. Wróciliśmy i czekały na nas gorące bułeczki. Pycha! J.Wszyscy byliśmy nieco zmęczeni, ale za to bardzo, bardzo zadowoleni z tego przedszkolnego wypadu na wieś!

14.10.2014r DZIEŃ NAUCZYCIELA

To był piękny, chociaż pochmurny i chwilami deszczowy dzień. Były życzenia składane i przezdzieci i i przez rodziców.

Czytaj więcej...

,,TROLLE, DZIOBAKI I INNE DZIWAKI”

10.10.2014r ,,TROLLE, DZIOBAKI I INNE DZIWAKI”. Mróweczki po raz pierwszy w tym roku szkolnym były uczestnikami zajęć bibliotecznych -Miejska Biblioteka Publiczna-Oddział Dziecięcy.

Czytaj więcej...

II SPOTKANIE BIBLIOTECZNE ŻABEK

09.10.2014 r. ŻABKI brały udział w II w tym roku szkolnym spotkaniu bibliotecznym. Tym razem tematem spotkania była - „WIEŚ”. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Wykazały się dużym zasobem wiedzy dotyczącym tematu oraz dowiedziały się wielu ciekawych, nowych informacji.

,,Nie truj powietrza- miej wpływ na to, czym oddychasz”

     Październik rozpoczął się dla MRÓWECZEKbardzo pracowicie. Przystąpiły one bowiem między innymi do II Edycji Konkursu Plastycznego realizowanego w ramach Projektu ,,Nie truj powietrza- miej wpływ na to, czymoddychasz”, operatorem którego jest Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

 

Czytaj więcej...

,,Teatralne ABC”

25.09.2014r.-czwartek.Mrówki po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach całorocznego Projektu ,,Teatralne ABC”. Było super!:) Zajęcia z teatru pozwoliły nam zrozumieć, jak trudna jest praca aktora.

Czytaj więcej...

,,Cztery żywioły-Ziemia”

24.09.2014r.-środa.Mrówki wzięły udział w zajęciach edukacyjnychAkademii Przedszkolaka pt .,,Cztery żywioły-Ziemia”.

Czytaj więcej...

"TEATRALNE ABC" MRÓWEK

Od 12.09.2014r ,,MRÓWKI’’ rozpoczęły realizację długiego, bo całorocznego Projektu: ,,TEATRALNE ABC’’. Zajęcia zaplanowane zostały na każdy czwartek i odbywać się będą w godz. 9.30-11.00.w Filii Opolskiego Młodzieżowego Domu Kultury przy ul..Targowej.

Zajęcia zaplanowano w taki sposób, że dzieci podzielono na dwa zespoły, które będą miały tego samego dna zamienne zajęcia z teatru-pierwszy zespół, oraz z muzyki i plastyki-zespół drugi. Kolejne spotkania, to zamienność plastyki z muzyką, a zajęcia z teatru stanowią w tym grafiku tzw. stałą zajęciową.

Prace plastyczne z zajęć w MDK będą eksponowane na stałej tablicy grupy w przedszkolu.

O tym, co stanowiło treść zajęć objętych Projektem, można zawsze wypytać swoje dziecko, a w przypadkach niedosytu wiadomości przekazanych przez swoją pociechę, dopytać nauczycielkę;)

Postaramy się, by do zajęć dołączyć ze stosowną datą wybrane, ciekawsze zdjęcia, które umieszczane będą właśnie pod tym obszernym, ale niezbędnym tekstem wstępu :D                                                            

16.09.2014 r. ŻABKI udały się na „Spotkanie z książką”

16.09.2014 r. ŻABKI udały się na „Spotkanie z książką” do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wyjście to stanowi kontynuację naszej współpracy z biblioteką, którą rozpoczęliśmy w roku ubiegłym. Naszym zamiarem są comiesięczne spotkania – następne zaplanowaliśmy na 09.10.2014 r. Podczas dzisiejszych zajęć bibliotecznych jak i wszystkich poprzednich dzieci świetnie się bawiły.

Copyright © 2013. NetCom MBM Rights Reserved.