^Back To Top
  
  
  
Get Adobe Flash player

Aktualności 2015-2016

13.07.2016r. Wakacyjnie...taki sobie tam, niestraszny,letni,ciepły deszczyk...

GAJOWY BADURA

16.06.2016r. Dzisiaj obejrzeliśmy ekologiczny spektakl w Teatrze Eko Studio zat.,,Gajowy Badura".Dziękujemy za super wrażenia.

 

16.06.2017r. ,,Zielony Kopciuszek" w Amfiteatrze Opolskim.Było po prostu cudnie.Dziękujemy

GÓRA GROSZA

KOCHANI! W Akcji PCK ,,Góra Grosza" uzbieraliśmy 32,4 kg groszówek! Bez Was byłoby to niemożliwe.

Cieplutko dziękujemy.

 

Tak się bawiliśmy w dniu naszego Święta!

17.05.2016r.Pszczółki zdobyły wyróżnienie w konkursie na pracę plastyczno-techniczną z surowców wtórnych.Brawo!

11.05.2016r. Dzisiejsze pokazy judo były fascynujące tak dla chłopców jak i dla dziewczynek

Oliwia i Antoś z grupy Mrówek zajęli II miejsce w l Opolskiej Olimpiadzie...

05 maja 2016 - Oliwia i Antoś z grupy Mrówek zajęli II miejsce w l Opolskiej Olimpiadzie Literatury Dziecięcej Przedszkolaków pt."Bajki, wiersze, wesołe utwory na dobre i złe humory" pod patronatem Prezydenta Miasta Opola.

04.05.2016r. Nasze praktykantki,studentki Uniwersytetu Opolskiego mocno nam kibicują wspomagając akcję,,Góra grosza".Dziękujemy!

Kwiecień 2016r. Uczestniczyliśmy w między-przedszkolnej olimpiadzie języka angielskiego.

"DOBRE MANIERY" TO NASZA SPECJALNOŚĆ

Nasze przedszkole otrzymało Certyfikat Przedszkola Dobrych Manier.

,,Wiosna w zwiewnej sukience"

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

,,Szewczyk Dratewka"w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora

01.04.2016r. ,,Szewczyk Dratewka"w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora.I to wcale nie jest okolicznościowy żarcik:)

Śniadanie Wielkanocne przed Opolskim Ratuszem

23.03.2016r.Wsparliśmy przedświąteczną akcję charytatywną ,,Śniadanie Wielkanocne" przed Opolskim Ratuszem.

KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY

17.03.2016r. Pracownicy Straży Miejskiej z Opola w naszym przedszkolu

15.03.16 - MRÓWKI wzięły udział w II OPOLSKIEJ OLIMPIADZIE MATEMATYCZNEJ PRZEDSZKOLAKÓW pod patronatem Prezydenta Miasta Opola

KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY "MOJA WŁASNA BAJECZKA" ZOSTAŁ ROZSTRZYGNIĘTY

KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY "MOJA WŁASNA BAJECZKA" ZOSTAŁ ROZSTRZYGNIĘTY. WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW KONKURSU ZAPRASZAMY NA OFICJALNE WRĘCZENIE NAGRÓD,

KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ 17.03.2016 O GODZINIE 11:00

W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICNEJ NA PL.KOPERNIKA 10 W OPOLU.

Tydzień Języka Francuskiego

12.03.2016 - 22.03.2016.Tydzień Języka Francuskiego i Krajów Frankofońskich.I tu jesteśmy również aktywni Puszcza oczko

WIELKANOCNA PRZYGODA ZAJĄCA

04.03.2016r., "Wielkanocna przygoda zająca"-teatrzyk w przedszkolu. Nasz ulubiony! Puszcza oczko

WEWNĄTRZ PRZEDSZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

29.01.2016r.Wewnątrz przedszkolny Turniej Szachowy.Pan Robert jest bardzo, bardzo dumny ze swoich podopiecznych. Brawo szachiści!!!

21.01.2016r. Wszystkie grupy uczestniczyły w Musicalu ,,O Kocie w butach przy wesołych nutach".

KARNAWAŁOWY AKCENT

14.01.2016r. Karnawałowym akcentem kończą praktykę w naszym przedszkolu studenci Uniwersytetu Opolskiego.Dziękujemy za wszystko.Powodzenia.

Strażak...

4.12.2015r. Mikołajki przygotowane i poprowadzone przez studentki-praktykantki z Uniwersytetu Opolskiego.

Zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W ogrodzie przedszkolnym...

3.12.2015r. Mikołajkowy Turniej Przedszkolaka z MOS-em w PSP5 w Opolu

Czytaj więcej...

OGÓLNOPOLSKI KONKURS "EKOOZDOBA"

Nasze przedszkole przystąpiło również doOgólnopolskiego Konkursu ,,EkoOzdoba”, którego celem głównym jest podniesienie świadomości dzieci, młodzieży jak i dorosłych, jak ekologicznie obchodzić święta Bożego Narodzenia poprzez tworzenie ekologicznych ozdób choinkowych z materiałów naturalnych i recyklingowych. Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Środowiskaw Warszawie. Wybraliśmy materiały naturalne.

          

III OPOLSKI DZIEŃ GIER LOGICZNYCH I MATEMATYCZNYCH

ŚWIĄTECZNA AKCJA CHARYTATYWNA

Wzorem lat ubiegłych, I w tym roku również, przystępujemy do

                              ŚWIĄTECZNEJ AKCJI CHARYTATYWNEJ.

Tym razem nasza akcja ma wspomóc DOM SAMOTNEJ MATKI I DZIECKA w Grudzicach. Prosząc o wsparcie, mamy nadzieję zapełnić wystawione w szatni kosze min. następującymi artykułami: słodyczami dla dzieci, artykułami kosmetyczno- higienicznymi (szampony, mydła, dezodoranty, delikatne mydełka dla dzieci, oliwki po kąpieli, itp.)..Mile widziane są również wszelkie artykuły spożywcze, kaszki, kleiki, słoiczki z jedzeniem dla dzieci (długi termin przydatności do spożycia), pampersy. I inne pozostałe według uznania.

Za okazane wsparcie już bardzo dziękujemy .Czasami tak niewiele, znaczy tak dużo.

,,Co żyje i rośnie w lesie?''Spotkanie z p.Zbyszkiem G,propagatorem przyrody, pracownikiem Koła Łowieckiego ,,Żubruś".

KONKURS Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA

Listopad 2015r.Wzorem lat ubiegłych postanowiłyśmy, że i w tym roku nasze przedszkole będzie uczestnikiem konkursu plastycznego z okazji ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA, który obchodzony jest 25 listopada. Ogólnopolski konkurs plastyczny przedstawiający tę ulubioną zabawkę wielu pokoleń dzieci, ogłosiło Miejskie Przedszkole Nr 6 w Płocku, adresując go do dzieci uczęszczających do optymistycznych przedszkoli na terenie całego kraju. Nie mogło nas tu przecież zabraknąć.

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY ŁAŃCUCH CHOINKOWY

 

Listopad 2015r. ,,NAJŁADNIEJSZY ŁAŃCUCH CHOINKOWY:’’, to kolejny konkurs, który bardzo nas zainteresował. Oczywiście uznałyśmy, że i tu nie może nas zabraknąć. Organizatorem konkursu jest Radio Doxa i Urząd Miasta Opola. Zatem, przystępując do konkursu zobowiązałyśmy się do wykonania razem z dziećmi łańcucha choinkowego o minimalnej długości 3m. Przygotujemy go nie bez powodu w kilku dowolnych technikach plastycznych. Ocenie bowiem będzie podlegać oryginalność, pomysłowość i estetyka wykonania. Wyboru najciekawszego łańcucha dokona jury pod przewodnictwem uznanej opolskiej artystki, Haliny Fleger. Łańcuchy będą stanowiły dekorację opolskiego rynku w okresie przedświątecznym, w czasie trwania jarmarku bożonarodzeniowego. Na pewno pójdziemy sobie popatrzeć!


Rajd Przedszkolaka - ,,Bezpiecznie po Opolu”

9.11.2015r. Komenda Miejska Policji w Opolu, we współpracy z Fundacją PRO -LEGE w Opolu oraz Urzędem Miasta Opola realizuje szereg przedsięwzięć profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży. W ramach tych działań zwiększana jest wiedza dzieci z zakresu bezpieczeństwa ogólnego oraz propagowana jest idea niesienia pomocy drugiej osobie. W roku bieżącym, mając na uwadze profesjonalnie prowadzoną edukację z zakresu bezpieczeństwa w opolskich przedszkolach, w/w instytucje chcą nadal promować tę wiedzę i wskazywać na jej bardzo wysoki poziom. Z tego też powodu nasze przedszkole przyjęło zaproszenie do udziału w Rajdzie Przedszkolaka- ,,Bezpiecznie po Opolu”, który odbędzie się w Centrum Wystawienniczo- Kongresowym w Opolu. W Rajdzie weźmie udział ośmioosobowa reprezentacja z naszego przedszkola z nauczycielami- opiekunami drużyny, p. Lucyną Żukowską oraz Kasią Marszołek. Drużynę stanowić będą przedszkolaki z najstarszej grupy ,,Mrówki”: Oliwka P, Klara M, Pola H ,Zosia K, Wiktor O, Bruno S, Wojtek M oraz Maciek J. Kochani, trzymamy za was kciuki. Dacie radę! I wierzymy, że to miedzy innymi, właśnie wam zostaną wręczone certyfikaty i nagrody na uroczystym podsumowaniu rajdu.

 

SPOTKANIE Z PANEM STRAŻNIKIEM MIEJSKIM

20.10.2015r.wszystkie nasze grupy przedszkolne były uczestnikami bardzo ciekawego spotkania. Gościem, zaproszonym do przedszkola, był p. Dariusz J, pracownik Straży Miejskiej w Opolu. Znakomita większość przeprowadzonej pogadanki, poświęcona była bezpieczeństwu i ochrony porządku publicznego. Nie zabrakło też miejsca, na chociażby wspomnienie o innych formach działalności, które prowadzi Straż Miejska, jak min. usuwanie skutków klęsk żywiołowych oraz innych miejscowych zagrożeń. Na zakończenie spotkania, nasze przedszkolaki zadawały mnóstwo pytań -niekoniecznie zawsze związanych z działalnością Straży Miejskiej, ale najważniejsze, że wszyscy świetnie się bawili. Nasz gość również.

,,Bezpieczny przedszkolak".

25.09.2015r. Teatrzyk ,,Elemelek"w przedszkolu, z przedstawieniem,,Bezpieczny przedszkolak".

"Lama Dzieciom" w Kinie Meduza

12.10.2015r. Tego dnia dwie najstarsze grupy z naszego przedszkola, Pszczółki i Mrówki wybrały się na Festiwal Filmowy Opolskie Lamy w ramach najnowszego cyklu dla najmłodszych ,,LAMA DZIECIOM”. Cykl ten realizowany jest w ramach 13 FFOL. Nasze przedszkolaki miały niepowtarzalną okazję do wzięcia udziału w największym wydarzeniu filmowym na Opolszczyźnie. Zaoferowano nam pokaz filmów animowanych jednego z najważniejszych polskich twórców animacji – Witolda Giersza,. Filmiki ,,Proszę słonia” obejrzane zostały przez dzieci z zapartym tchem. Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły też bardzo chętnie w krótkiej formie warsztatowej.. Wydarzenia te miały miejsce w Centrum kultury, w kinie ,,Meduza” w Opolu.

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PRZEDSZKOLAKA Z MOS –EM.

Będziemy uczestnikami tego sportowego wydarzenia , którego organizatorem jest Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Opolu. Celem tej imprezy sportowej jest propagowanie ruchu jako źródła zdrowia i harmonijnego rozwoju dziecka, promowanie sportu jako formy aktywnego wypoczynku oraz integracja społeczności przedszkolnej. Spotkajmy się więc 3 grudnia (czwartek) w godzinach 10.00 – 12.30.w sali gimnastycznej PSP 5.

,,Mały sport – wielka radość”

Copyright © 2013. NetCom MBM Rights Reserved.