Aktualności 2016-2017

I MIEJSCE PIOTR STASISZYN PP NR 54

II MIEJSCE ZUZANNA JEZNACH PP NR 6

III MIEJSCE TOBIASZ HOFMAN PP NR 55

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Laureatom  życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu swoich pasji !

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "Na straganie"

W dniu 31.05.2017 r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. ,, Na straganie’’ adresowanego do przedszkolaków.
Gorąco dziękujemy za udział w naszym konkursie i duże zaangażowanie w wykonanie prac. Wszystkie prace były przepiękne. Komisja oceniająca stanęła przed niezwykle trudnym zadaniem.
Ostatecznie werdykt jury brzmi :
I miejsce otrzymała praca wykonana przez:
Emilkę Gros z Przedszkola Świętego Franciszka oraz Lenę Oszek z PP nr 25
Pozostałe prace zostały wyróżnione.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za uczestnictwo w konkursie.

WESOŁYCH ŚWIĄT

Pełnych ciepła, Świąt Wielkanocnych,moc serdecznych,pachnących wiosną.życzeń,niech Wielkanocny czas napełni Wasze serca otuchą i spełni marzenia.

Czego z całego serca życzą:dyrektor i pracownicy przedszkola.

Śmieci mniej -Ziemi lżej

06.04.2017r.Przystąpiliśmy do 12 edycji konkursu,,Śmieci mniej -Ziemi lżej"

Edukacja matematyczna dzieci-w Krainie Matematyki

03.04.2017r ,,Edukacja matematyczna dzieci-w Krainie Matematyki"Te zajęcia odbyły się dla nauczycielek opolskich przedszkoli pod czujnym okiem pani B.Formy oraz pani A.Przepióry.Warsztaty były super!!!

ALEŻ TO BYŁ BAL!

Wróżki i czarownice, piękne królewny i delikatne motylki, odważni rycerze i dzielni policjanci oraz wielu innych bohaterów bajek telewizyjnych i książkowych zawitało w czwartek do naszego przedszkola.
Powód był jeden – Bal Karnawałowy Uśmiech

Bajka "Jaś i Małgosia"

31.01.2017r.Dzisiaj wszystkie przedszkolaki oglądały w Xawernianum piękną wersję znanej bajki ,,Jaś i Małgosia".

28.11.2016r.Będziemy uczestnikami V Międzyprzedszkolnego Konkursu wiedzy o bezpieczeństwie.

Nasze przedszkole przyjęło zaproszenie do udziału w V Międzyprzedszkolnym Konkursie wiedzy o bezpieczeństwie pt. ,,BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”.

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród przedszkolaków problematyki bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach zagrożenia z jakimi można zetknąć się w życiu codziennym, oraz wdrażanie do działań profilaktycznych na rzecz ochrony zdrowia i życia.

Patronat nad konkursem objęła Anna Pastuszko, dyrektor PP nr28 w Opolu.

Nasze przedszkole reprezentować będzie najstarsza grupa ,,Mrówki”.

Powodzenia !!!.

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PRZEDSZKOLAKA Z MOS –EM 2016r

Będziemy uczestnikami tego sportowego wydarzenia , którego organizatorem jest Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Opolu. Celem tej imprezy sportowej jest propagowanie ruchu jako źródła zdrowia i harmonijnego rozwoju dziecka, promowanie sportu jako formy aktywnego wypoczynku oraz integracja społeczności przedszkolnej. Spotkajmy się więc 9 grudnia (piątek)) w godzinach 10.00 – 12.30.w sali gimnastycznej PSP 5.
,,Mały sport – wielka radość”