^Back To Top
  
  
  
Get Adobe Flash player

2018/2019

Poznajemy zawod Strażaka

Odwiedzając Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Opolu mieliśmy okazję zobaczyć wozy strażackie oraz ich wyposażenie oraz stroje strażaków. Pan strażak opowiedział nam też jak zachować sie w sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu. To bardzo ważne wiadomości.

Mini naukowcy ,,Czy oliwa zawsze na wierzch wypływa?,,

Warsztaty edukacyjne pt.,, Czy oliwa zawsze na wierzch wypływa"? Dzięki przeprowadzonym doświadczeniom. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat gęstości oraz tego jak można ją zbadać

21 lutego- Dzień Języka Ojczystego

21 lutego- Dzień Języka Ojczystego - najlepsza zabawa przy dziełach polskich poetów Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy. Była "Lokomotywa", "Rzepka", "Kaczka dziwaczka" i wiele innych znanych wszystkim dzieciom wierszy.

VIVA LA CARNIVAL

W naszym przedszkolu jak co roku odbył się długo wyczekiwany przez najmłodszych Bal Karnawałowy.

W TEATRZE

24 stycznia obejrzeliśmy spektakl pt."Królewna Śnieżka" w Teatrze Lalki i Aktora, a w przedszkolu własnoręcznie tworzyliśmy kukiełki :)

Ratujmy Gwiazdkę

Bożonarodzeniowe spotkanie z rodzicami w grupie Żabek. Po występie dzieci dekorowały wraz z rodzicami pierniczki. Radość i uśmiechy dzieci to coś, co lubimy najbardziej :)

NA POCZCIE...

Grupa Żabek odwiedziła Urząd Pocztowy.
Tam dowiedzieliśmy się dużo ciekawostek na temat tej instytucji oraz pracy listonosza. Wysłaliśmy też listy do naszych kolegów i koleżanek z innych przedszkoli w Polsce.

ZOO

18.09.br odwiedziliśmy Ogród Zoologiczny w Opolu. Mieliśmy okazję zobaczyć niespotykane na codzień w naszym kraju zwierzęta i zgłębić wiedzę na temat ich wyglądu i trybu życia.

DRUŻYNA ZET

Dnia 26.09 wybraliśmy się do teatru EKO Studio w Opolu na przedstawienie Drużyna ZET.

Biorąc w nim udział dowiedzieliśmy się jak możemy dbać o nasze środowisko.

Odwiedziliśmy Dziecięco-młodzieżowy oddział Biblioteki Publicznej w Opolu

Dnia 5.10 Odwiedziliśmy Dziecięco-młodzieżowy oddział Biblioteki Publicznej w Opolu. Przypomnieliśmy sobie jak należy zachowywać się w takim miejscu a Pani Bibliotekarka wraz naszymi kolegami zorganizowała nam teatrzyk na podstawie baśni o Wilku i siedmiu koźlątkach.

BEZPIECZNE POGRANICZE

                Dnia 7.07.2018r. grupa Żabek wzięła udział w Projekcie BEZPIECZNE POGRANICZE, który realizowany jest w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska. Przedszkolaki zdobyły wiadomości na temat Republiki Czeskiej, zaznajomili się z ich tradycjami i kulturą.

Copyright © 2013. NetCom MBM Rights Reserved.