Motylki

Grupa „Motylki”

Nauczycielkami w naszej grupie w tym roku są p. Katarzyna M. oraz p. Danuta Ż. Religię prowadzi p. Dorota G., natomiast język angielski p. Agnieszka R.-O.

Każdego dnia odkrywamy nasze przedszkole, do którego przychodzimy
z wielką radością. Miło spędzamy czas w naszej nowej kolorowej sali, która wyposażona jest w ogromną ilość zabawek. Jesteśmy bardzo pogodnymi
i pomysłowymi przedszkolakami. Wspólnie uczymy się zasad zgodnego współżycia w grupie, dbać o nasze zabawki, ładnie zjadać posiłki, dbać o czystość i porządek oraz zgodnie się bawić. Chętnie wykonujemy różnego rodzaju prace plastyczne, śpiewamy, tańczymy, uczymy się rymowanek i wierszyków. Bardzo lubimy też zabawy ruchowe, dydaktyczne i tematyczne w kącikach zainteresowań.

Praca wychowawczo-dydaktyczna w grupie ,,Motylków” realizowana jest w oparciu o Program Wychowania Przedszkolnego Wydawnictwa KLETT, który inspiruje dziecko do nauki poprzez zabawę. Program i wszystkie materiały zgodne są z aktualną podstawą programową.

Po intensywnej pracy i wielu wrażeniach związanych z odkrywaniem otaczającego nas świata, odpoczywamy słuchając bajek i opowiadań czytanych przez nasze panie. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, zajęciami dodatkowymi, dzięki czemu uśmiech nie znika z naszych dziecięcych twarzy.

W pracy z naszymi przedszkolakami stosujemy różne, twórcze metody nauczania;

-,,Dziecięca matematyka” Ewy Gruszczyk – Kolczyńskiej

-,,Metoda ruchu rozwijającego” W. Sherborne