Motylki

Grupa „Motylki”

Nauczycielkami w naszej grupie w roku szkolnym 2019/2020 są p. Aleksandra J. oraz p. Maria W. Religię prowadzi p. Dorota G., natomiast język angielski p. Agnieszka R.-O. Pracuje z nami również p. Marzena K. jako nauczyciel wspomagający.

Praca wychowawczo-dydaktyczna realizowana jest w oparciu o Program Wychowania Przedszkolnego Wydawnictwa WSiP – „Plac zabaw”, który inspiruje do nauki poprzez zabawę. Program i wszystkie materiały zgodne są z aktualną podstawą programową.

W czasie zajęć śpiewamy, tańczymy, wyklejamy, malujemy farbami, kolorujemy. Chętnie uczymy się nowych wierszyków i piosenek. Jesteśmy otwarci i ciekawi świata, który poznajemy poprzez zabawy dydaktyczne, tematyczne, konstrukcyjno-manipulacyjne. Bardzo lubimy różne gry i zabawy ruchowe organizowane w przedszkolu jak i na placu zabaw. Po ciężkiej pracy relaksujemy się i odpoczywamy słuchając czytanych książek i muzyki. Przedszkole to nasz drugi dom. Czujemy się tu bezpiecznie i swobodnie. U nas nikt się nie nudzi i nie marudzi. Do przedszkola przychodzimy z chęcią. Znamy zasady zachowania się w grupie, przestrzegamy zasad kodeksu grupowego. Uczymy się też samodzielności w działaniu.

W pracy z naszymi przedszkolakami stosujemy różne, twórcze metody nauczania;

-  „Metoda Dobrego Startu” M. Bogdanowicz

-,,Dziecięca matematyka” Ewy Gruszczyk – Kolczyńskiej