Mrówki

GRUPA  "MRÓWKI"

Jesteśmy najstarszą grupą w przedszkolu! Mamy już po 6 i 7 lat, mówią na nas „Mrówki” i prawie wszyscy zaczynaliśmy naszą przygodę w przedszkolu w grupie maluszków. Naszymi nauczycielkami w tym roku szkolnym są nadal: p. Sandra W. oraz p. Nina I. Zajęcia religii odbywają się z p. Dorotą G., a język angielski z p. Magdaleną M.-M. Jesteśmy radośni i uśmiechnięci, bo takie są też nasze panie, które radośnie i z uśmiechem witają nas każdego dnia.

Od samego rana, czas mija nam na radosnej zabawie; bawimy się, rysujemy, kolorujemy, układamy puzzle, różnorodne układanki, słuchamy muzyki. Do naszych ulubionych zabaw należą: budowanie z różnorodnych klocków oraz zabawa w sklep, ponieważ już znamy się troszkę na liczeniu i wartości pieniądza. Po śniadaniu uczestniczymy, w zajęciach i zabawach dydaktycznych. Wszyscy lubimy te zajęcia, dowiadujemy się na nich jak piękny jest świat i ile przed nami do zobaczenia. Bez względu na pogodę zawsze wychodzimy na świeże powietrze. Nasze panie mówią, że nie ma złej pogody, tylko są nieodpowiednio ubrani ludzie. Na tarasie przedszkolnym i placu zabaw nigdy nie ma nudy, są super zabawki i możemy utrwalać jazdę na rowerach czy hulajnogach na namalowanym miasteczku rowerowym.

Jak w każdym przedszkolu tak i u nas, podstawą działalności dzieci
w naszej grupie jest zabawa, poprzez którą dzieci zdobywają wiedzę, doświadczenia i umiejętności. Uczą się piosenek, wierszyków (nie tylko okolicznościowych), tańca, rysowania, kolorowania, malowania, rozwijają zdolności manualne i sprawność fizyczną. Starsze dzieci doskonalą liczenie, dodawanie i odejmowanie, poznają litery i cyfry.

W naszej grupie praca opiekuńczo- wychowawczo- dydaktyczna realizowana jest w oparciu o Program Wychowanie Przedszkolnego „Szkoła za rok – roczne przygotowanie do szkoły” wyd. Nowa Era. Program jest zgodny z aktualną podstawą programową. Kontynuujemy także udział w projekcie „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, którego celem jest rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci.

W pracy z wychowankami wykorzystujemy również inne metody tj.:

- ,,Dobrego startu” M Bogdanowicz

- ,,Metoda ruchu rozwijającego” w. Sherborne

- ,,Metoda aktywnego słuchania muzyki’ Batii Strauss

-,,Metoda pedagogiki zabawy’’ Klanza i inne w zależności od potrzeb nauczycielki i dzieci.