Pszczółki

GRUPA "PSZCZÓŁKI"

Nauczycielkami w naszej grupie w roku szkolnym 2020/2021 są p. Aleksandra J. oraz p. Danuta Ż. Religię prowadzi p. Dorota G., natomiast język angielski p. Magdalena M.M. Pracuje z nami również p. Marzena K. jako nauczyciel wspomagający.

W naszej grupie praca opiekuńczo – wychowawczo - dydaktyczna realizowana jest               w oparciu o Program Wychowania Przedszkolnego Wydawnictwa KLETT, który inspiruje dziecko do nauki poprzez zabawę. Program i wszystkie materiały zgodne są z aktualną podstawą programową.

Najwięcej czasu poświęcamy na naukę samodzielności i wspaniałą wspólną zabawę, podczas której uczymy się wielu nowych i ciekawych rzeczy. Realizując treści programowe             z różnych obszarów edukacyjnych podejmujemy różne formy aktywności dzieci: społeczną, językową, poznawczą, artystyczną oraz ruchową i zdrowotną. Nasz dzień zajmują wesołe zabawy w kącikach tematycznych oraz różnorodne zajęcia i zabawy rozwijające naszą samodzielność i zapoznające nas z najbliższym środowiskiem. Zawsze dbamy o naszą salę sprzątając zabawki oraz pomagając w jej upiększaniu i dekorowaniu.

W czasie zajęć śpiewamy, tańczymy, wyklejamy, malujemy farbami, kolorujemy. Chętnie uczymy się nowych wierszyków i piosenek. Jesteśmy otwarci i ciekawi świata. Bardzo lubimy różne gry i zabawy ruchowe organizowane w przedszkolu jak i na placu zabaw. Przedszkole to nasz drugi dom. Czujemy się tu bezpiecznie i swobodnie. U nas nikt się nie nudzi i nie marudzi. Do przedszkola przychodzimy z chęcią. Znamy zasady zachowania się w grupie, przestrzegamy zasad kodeksu grupowego.

Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek.

W pracy z naszymi przedszkolakami stosujemy różne, twórcze metody nauczania;

-  „Metoda Dobrego Startu” M. Bogdanowicz

-,,Dziecięca matematyka” Ewy Gruszczyk – Kolczyńskiej