Pszczółki

GRUPA "PSZCZÓŁKI"

Nauczycielkami w naszej grupie w tym roku szkolnym są: p. Sandra W. oraz p. Nina I. Religię prowadzi p. Dorota G., natomiast język angielski p. Agnieszka R.-O. Mamy już po 5 i 6 lat. Jesteśmy radośni, uśmiechnięci, bo takie są też nasze panie, które radośnie i z uśmiechem witają nas każdego dnia.

Od samego rana, czas mija nam na radosnej zabawie; bawimy się zabawkami, rysujemy, kolorujemy, układamy puzzle, różnorodne układanki, konstruujemy z różnorodnych klocków, słuchamy muzyki. Po śniadaniu uczestniczymy, również bardzo chętnie, w zajęciach i zabawach dydaktycznych. Wszyscy lubimy te zajęcia, ponieważ to z nich dowiadujemy się, jak piękny jest świat i ile przed nami do zobaczenia. Bez względu na pogodę zawsze wychodzimy na świeże powietrze. Nasze panie mówią, że nie ma złej pogody, tylko są nieodpowiednio ubrani ludzie.

Jak w każdym przedszkolu tak i u nas, podstawą działalności dzieci
w naszej grupie jest zabawa, poprzez którą dzieci zdobywają wiedzę, doświadczenia, umiejętności i sprawności. Uczą się piosenek, wierszyków (nie tylko okolicznościowych), tańca, rysowania, kolorowania, malowania, rozwijają zdolności manualne i sprawność fizyczną. Starsze dzieci doskonalą liczenie, dodawanie i odejmowanie, poznają litery i cyfry.

W naszej grupie praca opiekuńczo- wychowawczo- dydaktyczna realizowana jest w oparciu o Program Wychowania Przedszkolnego Wydawnictwa KLETT, który inspiruje dziecko do nauki poprzez zabawę. Program i wszystkie materiały zgodne są z aktualną podstawą programową.

W pracy z dziećmi wykorzystujemy również metody:

- ,,Dobrego startu” M Bogdanowicz

- ,,Metoda ruchu rozwijającego” w. Sherborne

- ,,Metoda aktywnego słuchania muzyki’ Batii Strauss

-,,Dziecięca matematyka” Ewy Gruszczyk – Kolczyńskiej

-,,Metoda pedagogiki zabawy’’ Klanza i inne w zależności od potrzeb nauczycielki i dzieci.