Żabki

GRUPA  "ŻABKI"

Nasza grupa to ŻABKI. Mamy 3 i 4 latka i jest nas 24. Nasze panie wychowawczynie to:

-Marta Łukasiewicz

-Sylwia Maciejewska

Nasza niania to p. Wandzia Cierpisz, a jedzonko przynosi nam i leżaczki rozkłada P. Gabrysia Sudnicka. Język angielski prowadzi p. Agnieszka Rudnicka-Osuch, a religię p. Dorota Ganczarska. Logopedię mamy z naszą panią Sylwią.

W naszej grupie jest 9 dziewczynek i 15 chłopców. Bardzo lubimy układać puzzle i różne układanki przy stolikach, wykonywać prace plastyczne i bawić się w kącikach zainteresowań. Chętnie budujemy z kloców, bawimy się wspólnie na dywanie, tańczymy i śpiewamy. Codziennie z chęcią słuchamy czytanych lub opowiadanych przez nasze panie bajeczek.  Uwielbiamy zabawy na przedszkolnym podwórku, spacery i wycieczki do biblioteki oraz teatru. Ćwiczymy też nasze buzie i języczki, żeby ładnie i wyraźnie mówić.

Korzystamy z programu wychowania przedszkolnego "Ola i przyjaciele" wydawnictwa Klett - wspomagającego rozwój aktywności dzieci 3 i 4 letnich.
Oprócz tego, realizujemy ogólnopolski projekt:
- "Mały miś w świecie wielkiej literatury"
- "Mamo, tato wolę wodę"

Korzystamy z elementów metod:
- "Metoda aktywnego słuchania muzyki" -Batti Strauss
- "Metoda ruchu rozwijającego" - W.Sherborne