Żabki

GRUPA  "ŻABKI"

Nauczycielkami w naszej grupie w tym roku szkolnym są: p. Sandra K. oraz p. Nina I. Religię prowadzip. Dorota G., natomiast język angielski p. Agnieszka R.-O. Dla większości z nas, to drugi rok pobytu
w przedszkolu. Jesteśmy radośni, uśmiechnięci, bo takie są też nasze panie, które radośnie i z uśmiechem witają nas każdego dnia.

Od samego rana, czas mija nam na radosnej zabawie; bawimy się zabawkami, rysujemy, kolorujemy, układamy puzzle, różnorodne układanki, konstruujemy z różnorodnych klocków, słuchamy muzyki. Po śniadaniu uczestniczymy, również bardzo chętnie, w zajęciach i zabawach dydaktycznych. Wszyscy lubimy te zajęcia, ponieważ to z nich dowiadujemy się, jak piękny jest świat i ile przed nami do zobaczenia. Bez względu na pogodę zawsze wychodzimy na świeże powietrze. Nasze panie mówią ,że nie ma złej pogody ,tylko są nieodpowiednio ubrani ludzie. Po zupce odpoczywamy słuchając pięknej, relaksacyjnej muzyki, oraz bajek czytanych przez panią. Po drugim daniu obiadowym wracamy do pysznej zabawy z kolegami.

Jak w każdym przedszkolu , tak i u nas, podstawą działalności dzieci
w naszej grupie jest zabawa, poprzez którą dzieci zdobywają wiedzę, doświadczenia, umiejętności i sprawności. Uczą się piosenek, wierszyków (nie tylko okolicznościowych), tańca, rysowania, kolorowania, malowania, rozwijają zdolności manualne i sprawność fizyczną.

W naszej grupie praca opiekuńczo- wychowawczo- dydaktyczna realizowana jest w oparciu o Program Wychowania Przedszkolnego Wydawnictwa MAC autorstwa Małgorzaty Kwaśniewskiej, Joanny Lendion, Wiesławy Żaby – Żabińskiej.

Program zawiera charakterystykę poszczególnych grup wiekowych, zawiera także informacje o obserwacji i metodach prowadzenia diagnozy , jak również zawiera najważniejsze aspekty dotyczące współpracy placówki
z rodzicami.

W pracy z dziećmi wykorzystujemy również metody:

- ,,Dobrego startu” M Bogdanowicz

- ,,Metoda ruchu rozwijającego” w. Sherborne

- ,,Metoda aktywnego słuchania muzyki’ Batii Strauss i inne w zależności od potrzeb nauczycielki i dzieci, i inne.