GRUPA ŻABKI

Domowe przedszkole 13.05

Propozycje zabaw na środę 13.05.2020r. J

I Gimnastyka poranna

• Zabawa bieżna „Slalom” – rodzic wyznacza trasę dziecku, ustawiając na niej przeszkody np. krzesełka, stołki, małe poduszki. Zadaniem dziecka jest pokonanie trasy w taki sposób, aby nie przewrócić i nie dotknąć przeszkód. Zabawę możecie
    powtórzyć kilka razy.

• Zabawa z elementem skoku „Sprężynki” – dziecko skacze w miejscu raz na jednej, raz na drugiej nodze. Proszę zwrócić uwagę na prawidłowe zgięcie nóg w kolanach.
  • Zachęcamy do gimnastyki porannej przy muzyce:

II Zabawy dydaktyczne

• Zabawa z wykorzystaniem zmysłu słuchu „Co to za dźwięki?”

Siadamy z dzieckiem na dywanie i zasłaniamy maluchowi oczy. Demonstrujemy przedszkolakowi różne codzienne dźwięki: brzdęk kluczy, odgłosy towarzyszące zasuwaniu zamka błyskawicznego, mieszania łyżeczką napoju, szelest woreczka śniadaniowego. Zadanie dziecka polega na odgadnięciu, co było źródłem danego dźwięku.

• Zabawa z wykorzystaniem zmysłu słuchu „Eksperymenty dźwiękowe”

Proszę rozłożyć na dywanie łyżeczki, patyki, pokrywki i plastikowe kubeczki. Pozwalamy dziecku eksperymentować muzycznie z tymi przedmiotami – wydobywać za ich pomocą ciekawe dźwięki. Dobrej zabawy! J

• Zabawa relaksacyjna „Gramy na pianinie”

Prosimy dziecko, aby usiadło w kręgu w siadzie skrzyżnym. Rodzic siada za dzieckiem i delikatnie masuje całymi dłońmi plecy malucha przy dźwiękach utworu fortepianowego.

Proponowana muzyka do zabawy:

• Nauka piosenki „Zebrał cudną Jaś kapelę”

Odtwórzcie wersję piosenki, aby dzieci mogły doznać wrażeń artystycznych. Następnie odtwórzcie piosenkę po raz 2 i zaproponujcie aby maluch pokazywał piosenkę (najpierw z rodzicem, później aby spróbował sam, w razie potrzeby powtórzcie piosenkę)

„Zebrał Cudną Jaś kapelę”

Zebrał cudną Jaś kapelę
Jakich w świecie jest niewiele
Są tam skrzypce, są tam basy
Cóż to będą za hałasy

Dylu dylu na badylu
Tirli tirli plum plum plum
Fiku miku na patyku
Tra ra ra ra bum bum bum

• Wypełnijcie proszę kartę pracy na dziś:

Pokolorujcie na żółto pola z serduszkami, a pola z kropeczkami na zielono – w ten sposób dowiesz się co ukryło się na obrazku J

III Zabawy popołudniowe

• Dziś po południu proponujemy Wam Drogie Żabki wykonajcie kartę pracy – polegającą na rozpoznawaniu członków orkiestry

Utrwalcie poznaną dzisiaj piosenkę „Zebrał cudną Jaś kapelę” – nie zapomnijcie o pokazywaniu J

Domowe przedszkole 12.05

Przedszkole domowe 30 marzec

Domowe przedszkole 27 marzec

Domowe przedszkole 26 marzec

Zachęcamy do oglądnięcia filmiku o Koronawirusie - świat widziany oczami dzieci.W łatwy sposób przedstawiona jest sytuacja, w której nagle wszyscy się znaleźliśmy.

Domowe przedszkole 24 marzec

Domowe przedszkole 23 marzec

Domowe przedszkole 20 marzec

W ramach akcji: Mały Miś w świecie wielkiej literatury, zachęcamy do słuchania opowiadań na YouTube; Bajki (klik)

Drodzy Rodzice

Poniżej znajdują się propozycje kart pracy dla Waszych Maluszków. Znajdziecie tutaj gotowe pomoce, które urozmaicą czas spędzony w domowym zaciszu. Przygotowałyśmy dzieciom różnorodne zadania usprawniające spostrzegawczość, wytrwałość oraz rozwiną motorykę małą. W zestawie znajdują się układanki, pomoce do liczenia, wyklejanki, pomoce dydaktyczne, karty pracy.

(plik do pobrania)

Życzymy owocnej pracy